AGRO24  Agro24   

FLEXIBILNÍ VAKY / FLEXIVAKY - Hasičské vaky

Flexibilní požární nádrže splňují platné normy týkající se požární ochrany objektů.

Jedná se o ekonomické řešení ve srovnání s podzemními nádržemi, což je výhoda oproti otevřeným jezírkům, kde dochází k odpařování nebo znehodnocování vody.

Naše flexivaky požární vody jsou vyrobeny z technické tkaniny o hmotnosti 1300gr./m2 s vysokopevnostní polyesterovou tkaninou pokrytou PVC povlakem. To přináší velkou odolnost proti protahování a poskytuje dlouhou životnost. Tkanina je také ošetřená proti UV záření a je 100% recyklovatelná.

Dostupné 3 různé systémy

 

1) Požární rezerva s přímým ventilem

připojení je provedeno přímo na ventilu požární nádrže. Instalace tohoto systému nevyžaduje stavební povolení. Je to velice jednoduché, rychlé a hospodárné. Velkým přínosem je mobilita celého systému.

2) Požární rezerva s mrazuvzdorným systémem ESSE

v tomto systému je požární nádrž připojena k síti esse díky přírubě umístěným pod nádrží.
Tento typ ohnivzdorné nádže oceˇbují zejména hasiči, kteří ji také vyzkoušeli a schválili. Pro optimální sání 60m3/hod podle platných norem je vzdálenost mezi nádrží a výpustí ESSE je 5 metrů.

3) požární rezerva s odsáváním

tato instalace je podobná mrazuvzdornému systému ESSE , jediný rozdíl je v tom, že konzola je odkrytá. Tato odkrytá konzola umožňuje hasičům snadno se připojit k flexivaku. Systém je velmi žádaný u profesionálních, tak dobrovolných hasičských jednotek. Je navrženo pro odsávání 60m3/hod del platných norem.Vzdálenost mezi flexivakem a konzolou je 5 metrů.

Dostupné objemy od 30-600m3

Rozměry flexivaků


ZGQ5MTIxZ